Stadion S22 r.v. 1960

Stadion se ke mě dostal velmi zajímavým způsobem. Jednoho dne u mě zazvonil  děda na S11-tce s dotazem, že slyšel, že mám doma nějaké motorky a rád bych pořídil Stadiona. Na jméno člověka, od kterého tuto informaci získal si nemohl vzpomenout, nicméně, že se jde podívat na moje stroje. Podíval se na motorky, pak chtěl vidět dílnu a nakonec prohlásil "to by šlo" (auditem jsem asi prošel) a že pro mě má tedy S22. Sám prý má mopedy tři (1xS11 a 2x S22) a kamarád od kterého kdysi další S22 loudil se rozhodl, že mu ji nechá, ale on už na další moped nemá místo.

 

Tak jsme jeli pro mopeda. Bylo to kousek od nás, tak proč ne. Mopeda jsem opravdu chtěl, ale ne odněkud z daleka, tak jsem čekal jestli se něco nenamane. No a namanulo se, už je doma.

Ikdyž nevypadá nejhůř, má to celkem zasebou. Pravý karter je prasklý. Spousta nepůvodních, či různě upravovaných dílů, nátěr štětkovice.

Jedná se o jednu z prvních S22 z roku 1960. Motor ještě s karburátorem typu vajíčko. Užší ráfky i pneumatiky. Rádbych ho zrenovoval. Zatím musí do archivu čekat až příjde jeho čas.